"skära" çekimle - İsveççe çekimi

Conjugation of have (Export PDF)

isvecce"skära" çekimi

Infinitiv
isvecce
  • skära
Preteritum
isvecce
  • skar
Perfekt
isvecce
  • har skurit

Indikativ

Presens

jag
skär
du
skär
han/hon/den/det
skär
vi
skär
ni
skär
de
skär

Preteritum

jag
skar
du
skar
han/hon/den/det
skar
vi
skar
ni
skar
de
skar

Perfekt

jag
har skurit
du
har skurit
han/hon/den/det
har skurit
vi
har skurit
ni
har skurit
de
har skurit

Pluskvamperfekt

jag
hade skurit
du
hade skurit
han/hon/den/det
hade skurit
vi
hade skurit
ni
hade skurit
de
hade skurit

Futurum

jag
ska skära; kommer (att) skära
du
ska skära; kommer (att) skära
han/hon/den/det
ska skära; kommer (att) skära
vi
ska skära; kommer (att) skära
ni
ska skära; kommer (att) skära
de
ska skära; kommer (att) skära

İsveççe için en sık kullanılan fiilleri keşfedin.