"amortizar" çekimle - İspanyolca çekimi

Conjugation of have (Export PDF)

ispanyolca"amortizar" çekimi

Infinitivo
ispanyolca
  • amortizar
Gerundio
ispanyolca
  • amortizando
Participio
ispanyolca
  • amortizado

Indicativo

Indicativo presente

yo
amortizo
amortizas
él/ella
amortiza
nosotros/as
amortizamos
vosotros/as
amortizáis
ellos/ellas
amortizan

Indicativo pretérito perfecto compuesto

yo
he amortizado
has amortizado
él/ella
ha amortizado
nosotros/as
hemos amortizado
vosotros/as
habéis amortizado
ellos/ellas
han amortizado

Indicativo pretérito imperfecto

yo
amortizaba
amortizabas
él/ella
amortizaba
nosotros/as
amortizábamos
vosotros/as
amortizabais
ellos/ellas
amortizaban

Indicativo pretérito pluscuamperfecto

yo
había amortizado
habías amortizado
él/ella
había amortizado
nosotros/as
habíamos amortizado
vosotros/as
habíais amortizado
ellos/ellas
habían amortizado

Indicativo pretérito perfecto simple

yo
amorticé
amortizaste
él/ella
amortizó
nosotros/as
amortizamos
vosotros/as
amortizasteis
ellos/ellas
amortizaron

Indicativo pretérito anterior

yo
hube amortizado
hubiste amortizado
él/ella
hubo amortizado
nosotros/as
hubimos amortizado
vosotros/as
hubisteis amortizado
ellos/ellas
hubieron amortizado

Indicativo futuro

yo
amortizaré
amortizarás
él/ella
amortizará
nosotros/as
amortizaremos
vosotros/as
amortizaréis
ellos/ellas
amortizarán

Indicativo futuro perfecto

yo
habré amortizado
habrás amortizado
él/ella
habrá amortizado
nosotros/as
habremos amortizado
vosotros/as
habréis amortizado
ellos/ellas
habrán amortizado

İspanyolca için en sık kullanılan fiilleri keşfedin.