"charger" çekimle - Fransızca çekimi

Conjugation of have (Export PDF)

fransizca"charger" çekimi

Infinitif
fransizca
  • charger
Participe présent
fransizca
  • chargeant
Participe passé
fransizca
  • chargé

Indicatif

Indicatif présent

je
charge
tu
charges
il/elle
charge
nous
chargeons
vous
chargez
ils/elles
chargent

Indicatif passé composé

j'
ai chargé
tu
as chargé
il/elle
a chargé
nous
avons chargé
vous
avez chargé
ils/elles
ont chargé

Indicatif imparfait

je
chargeais
tu
chargeais
il/elle
chargeait
nous
chargions
vous
chargiez
ils/elles
chargeaient

Indicatif plus-que-parfait

j'
avais chargé
tu
avais chargé
il/elle
avait chargé
nous
avions chargé
vous
aviez chargé
ils/elles
avaient chargé

Indicatif passé simple

je
chargeai
tu
chargeas
il/elle
chargea
nous
chargeâmes
vous
chargeâtes
ils/elles
chargèrent

Indicatif passé antérieur

j'
eus chargé
tu
eus chargé
il/elle
eut chargé
nous
eûmes chargé
vous
eûtes chargé
ils/elles
eurent chargé

Indicatif futur

je
chargerai
tu
chargeras
il/elle
chargera
nous
chargerons
vous
chargerez
ils/elles
chargeront

Indicatif futur antérieur

j'
aurai chargé
tu
auras chargé
il/elle
aura chargé
nous
aurons chargé
vous
aurez chargé
ils/elles
auront chargé

Fransızca için en sık kullanılan fiilleri keşfedin.